Geld lenen voor je bedrijf: niet altijd even makkelijk als starter

Geld lenen voor je bedrijf

Ben je een bedrijfsleider en ben je van plan een zakelijke lening aan te vragen? Dan kan je dit doen op verschillende manieren. Nochtans hangt het af van verschillende factoren. Voor een bedrijf die al enkele jaren gunstige jaarcijfers kan voorleggen, vormt de goedkeuring van een kredietverstrekker over het algemeen geen probleem. Een zakelijke lening aanvragen via de traditionele weg met een bankinstelling is de dag van vandaag niet zo makkelijk meer. De aanvaardingprocedures worden steeds maar langer en vaak volgens een bureaucratisch proces uitgevoerd. Gelukkig bieden heel wat nieuwe spelers op de kredietmarkt voor een uitstekend alternatief. Met niet teveel administratieve heisa.

Geld lenen voor je bedrijf

 Welk bedrijf kan geld lenen

Geld lenen voor je bedrijf is mogelijk voor organisaties, verenigingen en ondernemingen. Als enige voorwaarde is wel dat de onderneming in Nederland moet zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en eigenaar moet zijn van een BTW nummer. De zakelijke leningen kunnen woorden aangevraagd door:

 • Besloten Venootschap (B.V.)
 • Eenmanszaak
 • Naamloze Vennootschap (N.V.)
 • Commanditaire Vennootschap (C.V.)
 • Maatschap
 • Vennootschap onder Firma (V.O.F.)
 • Stichting
 • Vereniging met volledige / beperkte rechtsbevoegdheid

Al deze ondernemingen met vennootschapsvorm kunnen een zakelijke lening aanvragen bij een officiële kredietverstrekker.

 De voorwaarden bij geld lenen voor je bedrijf

De meeste en vooraanstaande kredietverstrekkers in Nederland hanteren deze vooropgestelde voorwaarden:

 • Vestiging van onderneming in Nederland

Bij bijna alle kredietverstrekkers moet je ingeschreven staan bij de Kamer van Koophandel en gevestigd zijn op Nederlands grondgebied. Daarnaast moet je een Nederlandse bankrekening kunnen aantonen

 • Bedrijfsactiviteit moet minimaal een jaar oud zijn

Om geld te lenen voor je bedrijf moet je bij de belangrijkste kredietverleners in Nederland als onderneming minimaal 12 maanden actief zijn. In het andere geval kom je er niet voor in aanmerking als startend bedrijf

 • Jaaromzet van meer dan 50.000 euro

Een andere voorwaarde bij de meeste kredietverstrekkers is dat de ondereming een minimum omzet moet draaien van meer den 50.000 euro per jaar

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *