Steeds meer werknemers merken een toename van stress tijdens het werk. Behalve dat dit een onaangename emotie is kan dit ook belemmerend werken in de rest van het dagelijks leven. Mensen met stressklachten blijven hier doorgaans te lang mee lopen met ernstige gevolgen. Zo is een burnout tegenwoordig beroepsziekte nummer 1. Naast dat dit voor de werknemers persoonlijk vervelend is zitten ook de werkgevers met de problemen. Sectoren met hoog risico op stress hebben hoge hoeveelheden ziekteverzuim waardoor het overgebleven personeel met meer werk komt te zitten. Op hun beurt ervaren zij hierdoor meer druk waardoor een sneeuwbaleffect ontstaat. De roep komt dan ook van beide kanten om werknemers beter bestand te maken tegen stress maar ook werkzaamheden zo in te richten dat deze minder stress veroorzaken.

Hoe dit op te lossen

Een mogelijkheid is om aan de bel te trekken bij de huisarts. Na een intake kan er gekeken worden wat de mogelijkheden zijn en kan er een behandelplan worden opgesteld. Ook is het mogelijk om een cursus te doen om te leren gaan stress. Bij Sam hebben ze professionals welke ervaring hebben met reduceren van stress. Hierdoor kunnen zij werknemers ondersteunen in het verhelpen van stress gerelateerde problemen. Door de oorzaken van stress in kaart te brengen en tips te geven hoe er met stress zelf kan worden omgegaan worden handvatten gegeven waarmee men zelf aan de slag kan. Kijk ook op sam.nl voor meer handige cursussen en verhalen van professionals in het sociale domein.

Categorie├źn: Geen categorie

0 reacties

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *